عضو کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: باید ساختارهای فرهنگی با تنظیم و تدوین سند فرهنگی در پروژه‌های عمرانی توسعه یابد.
«حسین پناهی» با اشاره به انجام پروژه‌های عمرانی در شهر ارومیه بیان کرد: باید پروژه‌های عمرانی در ارومیه بر اساس پیوست فرهنگی اجرا شوند.
وی با بیان این که در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: متولیان فرهنگ نهادهایی چون سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری هستند.  این مقام مسئول افزود: برای مقوله‌های فرهنگی چشم اندازی تعریف نشده است و بر اساس آن باید یک سند تنظیم و برنامه‌های فرهنگی را اجرا کرد. پناهی با بیان این که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری باید یک قرارگاه فرهنگی در شهر ایجاد کرد، گفت: با ایجاد این قرارگاه همه ساختار‌های فرهنگی متناسب با چشم‌انداز و طرح‌های جامع فرهنگی توسعه خواهد یافت. وی با بیان این که باید مراکز فرهنگی در شهر تجمیع شوند، گفت: با تجمیع مراکز فرهنگی و همچنین نظارت بر آن‌ها می‌توانیم برنامه‌های فرهنگی را با توجه به آموزه‌های دینی و ارزش‌های اسلامی در ارومیه اجرا کنیم. وی ادامه داد: اگر به فرهنگ به عنوان هویت یک ملت نگاه کنیم، این هویت را باید در شهر احیا کنیم و همه مسئولان نیز با رویکرد فرهنگی برنامه‌های خود را در شهر اجرا کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

امروز،  پنجشنبه 23 آبان 1398
16 ربیع‌الاول 1441
Thursday 14 November 2019

پیوندها